Main

Linux

Naujos XOrg versijos LEKP turi įdiegtą pagal nutylėjimą. Tereikia naująjį išdėstymą pasirinkti savo aplinkos išdėstymų keitiklyje. Jis yra prie prie visų lietuviškų išdėstymų. Kadangi Caps Lock mygtukas pakeičiamas Backspace, reikia atlikti keletą papildomų pataisymų, jei Caps Lock veikia netaisyklingai.

KDE

KDE 4 – kataloge ~/.kde4/Autostart sukuriame naują nuorodą (Create new > Link to Application...). Atsivėrusiame lange, kortelėje Application, langelyje command įvedame xset r 66 && xmodmap -e "remove Lock = Caps_Lock" && xmodmap -e "keycode 66 = BackSpace". OK ir galime naują nuorodą paleisti tuojau pat. Ji automatiškai pasileis kaskart paleidus KDE aplinką.

KDE 3.5.x (jei laikant Caps Lock trina tik vieną simbolį) – sukuriame nuorodą tokią pat kaip aukščiau, tik kataloge ~/.kde3.5/Autostart, ir komanda šį kartą yra xset r 66.

Jau tikriausiai supratote, kad reikia kokiu nors būdu automatiškai paleisti tam tikrą komandą startavimo metu. Kaip tai padarysite, nėra svarbu, todėl galite komandas įterpti kur tik patinka (cron, .xinitrc ir t.t.).

GNOME

Žinių negauta, kad Backspace funkcionalumas būtų sutrikęs.

Senesnės XOrg versijos

lekp (9 KB, v1.0, Linux)
lt (15 KB, v1.0, Linux) - Pateikiama kartu su Linux distribucijomis

Linux įdiegimas:

  1. Vykdome komandą wget http://lekp.info/uploads/Main/lekp -O /usr/share/X11/xkb/symbols/lekp root vartotojo teisėmis.
  2. /home/vartotojo_vardas/ kataloge sukuriame failą .xinitrc (jeigu jis yra tai tiesiog paredaguojame). Vėlgi, tai tik dar vienas būdas paleisti komandą automatiškai.
  3. Faile įrašome naują eilutę xset r 66.
  4. Išdėstymus galima padaryti pasiekiamus per savo grafinės aplinkos klaviatūrų išdėstymų programą – taip keisti juos bus patogiausia ir intuityviausia (KDE instrukcija ; GNOME instrukcija).
  5. Norėdami iš karto naudoti išdėstymą, konsolėje rašykite: setxkbmap lekp arba setxkbmap lekp a arba setxkbmap lekp batlicplus.
  6. Numatytąjį išdėstymą galite patys nustatyti /etc/X11/xorg.conf faile pakeisdami Option "Xkblayout" eilutę, nustatydami "Option "Xkblayout" "<lekp, lekpa arba balticplus>"".

VIM

Sirex pritaikė VIM redaktorių LEKP išdėstymui: [1]